החלמה מניתוח שרוול

0 Comments

ניתוח שרוול – החלמה וכל מה שרציתם לדעת

יותר ויותר אנשים שניסו כבר הכל, פונים לבצע ניתוח שרוול על מנת לפתור את בעיית המשקל. אך מה עם ההחלמה?

חושבים על ניתוח לטיפול בהשמנת יתר? מה אתם יודעים עליו? ואיך ההחלמה ממנו? ניתוח לטיפול השמנת יתר חולנית נקרא ניתוח ניתוח בריאטרי. ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר כוללים ניתוחים להגבלת נפח הקיבה, לדוגמא ניתוח הצרת קיבה או ניתוח שרוול קיבה וכן ניתוחים המשרים תת-ספיגה (לדוגמא מעקף קיבה ומעקף תריסריון).

הקריטריונים המקובלים לניתוח בריאטרי הם לרמת BMI גבוהה. אם ערך ה-BMI מעל 40 שולחים לניתוח, אך גם אם ערך ה- BMI מעל 35 כשמדובר בסובלים ממחלות הנובעות מההשמנה (סוכרת, יתר לחץ דם, עודף שומנים בדם, מחלת לב, קוצר נשימה, כאבי גב, כאבים בפרקי הברכיים ועוד) – מפנים לא פעם לניתוח. ניתוח השרוול הוא הניתוח הפופולרי ביותר בשנים האחרונות בתחום ניתוחי ההרזיה, כיוון שהוא מבוצע בשיטה הלפרוסקופית וההחלמה ממנו היא קצרה יחסית. אבל בכל זאת, לא צריך לשכוח שמדובר על ניתוח.

החלמה מניתוח שרוול

הניתוחים ברובם נעשים בגישה הלפרוסקופית, שמאפשרת פלישה מזערית וחתכים קטנים ביותר. ההחלמה מניתוח לפרוסקופי היא מהירה ביותר ופשוטה. אך בגלל מורכבותו של הניתוח ישנם קשיים בשבועות הראשונים לאחריו. בחלק מהניתוחים בהתחלה מרעיבים את הגוף, וזו תחושה לא פשוטה כלל. לאחר הניתוח הרגלי האכילה והתזונה חייבים להשתנות, מכיוון שהקיבה שינתה את צורתה. חשוב להיות במעקב צמוד של רופא לאורך השנה שנתיים הראשונות לאחר הניתוח, לוודא שפועלים נכון ולא פוגעים בגוף ובנוסף לראות שאין סיבוכים בתוצאה ממנו.

מהם סוגי הניתוחי השמנת יתר? ואיך ההחלמה מניתוח השמנת יתר?

יש כמה ניתוחים בריאטריים עיקריים לטיפול בהשמנת יתר: הניתוח המוכר ביותר הוא ה"טבעת" – הצרת הקיבה בטבעת היוצרת כיס קיבה קטן, מה שגורם להגבלה ביציאת המזון מהכיס ולתחושת שובע. ניתוח נוסף הוא שרוול קיבה. יוצרים שרוול בגודל של 50 סמ"ק ובכך מגבילים את כמות האוכל לעשירית מנפח הארוחה. עוד ניתוח להשמנת יתר הוא מעקף קיבה – בו מחלקים את הקיבה ויוצרים כיס קיבה קטן. ניתוח נוסף ופחות פופולרי הוא מעקף תרסריון, שבו משרים תת-ספיגה משמעותית דבר שגורם להפחתת ספיגת הקלוריות במעי.

אם אתם רוצים לגשת לאחד הניתוחים, אנא היוועצו עם רופא מומחה וראו שאכן זהו הפתרון הנכון לכם.