קיצור קיבה

0 Comments

קיצור קיבה

קיצור קיבה מבוצע רק אצל מומחים בתחום!

קיצור קיבה הוא למעשה כותרת של מספר ניתוחים בריאטריים אשר מטרתם היא הקטנת הקיבה במגמה לטפל בתופעה של השמנת יתר ומחלות נוספת. כאשר מדובר בהשמנת יתר הכוונה היא להשמנה קיצונית אשר אינה נחשבת לעודף משקל של כמה קילוגרמים. קיצור הקיבה אינו מתאים לכל אחד ועל כן יש לעשות התאמה מדויקת למועמד ולסוג ניתוח קיצור הקיבה אליו הוא מתאים על פי נתוני גוף שונים. חשוב שסוג זה של ניתוחים יבוצע על ידי רופא כירורג מומחה בתחום.

קיצור קיבה – עבור מי פרוצדורה זו מתאימה?

הליך של ניתוחי קיצור קיבה מסוגים שונים כמו למשל ניתוח טבעת או ניתוח שרוול, מתאים עבור אנשים עם בעיית השמנת יתר חמורה באופן כללי, אך לא לכולם כמובן, הכל בהתאם לתנאים נוספים ולקריטריונים שונים בבדיקות הרפואיות של כל מועמד בבחינת כל מקרה לגופו. ניתוח לקיצור קיבה מטרתו לטפל בתופעה של משקל יתר המסכן את הבריאות.ההחלטה האם לבצע או לא לבצע ניתוח זה איננה שרירותית והיא נקבעת לאחר שרופא מומחה בסוג זה של ניתוחים בדק את מצבו של המטופל. לאחר שבוצעה בדיקה של המטופל ימליץ הרופא המומחה האם יש צורך בביצוע ניתוח מסוג זה או שלא – בהתאם למצבו הגופני של המטופל ולבעיה אשר ממנה הוא סובל.

מהו התהליך המורכב שנעשה בניתוח כמו ניתוח קיצור קיבה?

התהליך המורכב של ניתוח קיצור קיבה תלוי באיזה ניתוח בוחרים לעשות בהתאמה לפציינט. אם מדובר בניתוח של טבעת למשל התהליך יעשה על ידי כריכת טבעת סביב הקיבה כאשר בחלק המעבר של המזון תהיה הצרה שתגרום לכניסה של פחות מזון ולשובע מהיר יותר מכמויות קטנות יותר, אם מדובר בניתוח שרוול או ניתוח מעקף קיבה התהליך יהיה שונה, כל ניתוח והתהליך שלו.

האם ישנם סיכונים בפרוצדורה של ניתוח קיצור קיבה?

כמו בכל ניתוח ובפרט ניתוח חודרני כמו ניתוח קיצור קיבה ישנם סיכונים העומדים גם הם מול הסיכויים להצלחה. במקרה של ניתוח קיצור קיבה סיכויי ההצלחה עולים פי כמה וכמה מעל הסיכונים האפשריים מאחר וגם אי עשיית הניתוח כרוכה בסיכון רב של סיבוכים הנוצרים בתוצאה מהשמנת יתר.הישארות במצב של השמנת יתר עלולה להיות מסוכנת יותר עבור מטופלים שונים וכרוכה במחלות שונות הנגרמות כתוצאה ממצב זה ומשפיעות על איכות חייו של המטופל.

מרפאת ד"ר לנדאו – המרפאה המובילה לכירורגיה מתקדמת!

לקבלת ייעוץ מקצועי ברמה הגבוהה ביותר, אינפורמציה וקביעת תור אנחנו מזמינים אתכם למרפאה המקצועית של ד"ר לנדאו.
ד"ר עופר לנדאו הינו רופא מומחה בכיר לכירורגיה מתקדמת, רופא ראשי בבית החולים וולפסון, אשר סיים את לימודי הרפואה בהצטיינות.  הניסיון העשיר שצבר בתחום מקנה לו מוניטין רב. אם אתם עומדים בפני ניתוח לקיצור קיבה אל תהססו לקבוע עמנו פגישה קודם לכן להתייעצות.