ניתוח סימפטקטומיה

סימפטקטומיה - מניעת הזעה בכפות הידיים

סובלים מהזעת יתר, מציקה, מטרידה, שפוגעת באיכות חייכם, גורמת לאי נוחות או מבוכה חברתית? אפשר לטפל בבעיה אחת ולתמיד!  בשורות הבאות נסביר קצת יותר התופעה של הזעת יתר, נבין ממה זה נובע, כמה זה נפוץ ואיך אפשר לטפל בתופעה באמצעות ניתוח סימפטקטומיה. חשוב לציין כי כי יש מספר שיטות טיפוליות לטיפול בהזעת יתר, אך הטיפול הספציפי של ניתוח סימפטקטומיה נועד לטפל בתופעת הזעת יתר בעיקר בכפות הידיים. יש טיפולים אחרים כגון במכשיר MIRA DRY שנועדו לסוגי הזעה אחרים. ניתוח סימפטקטומיה מתבצע על ידי כירורג, על פי רוב בשיטה שנקראת זעיר פולשנית.

ניתוח סימפטקטומיה

הזעת יתר – למה זה קורה וכמה זה נפוץ

אם אתם מתמודדים עם הזעה מסיבית ולא רק בימי השרב, תבינו כעת מדוע כל כך הרבה אנשים מחליטים לגשת אל ניתוח סימפטקטומיה לטיפול בהזעת יתר. כמו כן נתאר איך עובד הניתוח ומה קורה לאחר מכן.
זה נכון שהזעה היא תופעה טבעית, אך היא מטרידה כאשר היא הופכת להזעת יתר לא פרופורציונלית. הזעת יתר נובעת מגורמים שונים, חלקם גנטיים וחלקם סביבתיים. מעריכים כי בסביבות 5 עד 10 אחוז מהאוכלוסייה סובלים מהזעת יתר ברמה קיצונית שפוגעת באיכות החיים. הזעה מסייעת לקירור הגוף אולם היא עשויה להיות מוגזמת כתוצאה משילוב של מצבי רוח, חרדות, תזונה מתובלת מחממת וכאמור, בשילוב היסטוריה משפחתית (גנטיקה). אם אתם סובלים מהזעת יתר באופן שגורם לאי נוחות תפקודית או מביא למבוכה חברתית קשה, ניתוח סימפטקטומיה יוכל לעזור.


ניתוח סימפטקטומיה – כל מה שצריך לדעת

במהלך הניתוח מבצע הרופא חתך מינורי – מינימלי. המיקוד הוא באזור בתי השחי ולעיתים בסביבות החזה של המטופלים לפי הצורך. שימוש במצלמת סיב אופטי מאפשר לרופא לבצע את הפעולה על ידי כלי ניתוח זעירים. לאחר שמטפלים בעצב אשר אחראי להזעה המוגברת בכפות הידיים, מפסיקה שם ההזעה לצמיתות. זהו פתרון יעיל מאוד להזעת יתר בכפות הידיים אולם זה לא מונע מהגוף להזיע באופן כללי. אפשרי מצב שבו ההזעה תעבור לאזורים אחרים בגוף, אולם הידיים תישארנה יבשות מעתה והלאה.
מחפשים טיפול בהזעת יתר בכפות הידיים, בבתי השחי או באזורי גוף אחרים? למידע נוסף על אפשרויות הטיפול המתאימות לכם, ד"ר עופר לנדאו, המרכז לכירורגיה מתקדמת.