הזעת יתר

טיפול בהזעת יתר - פתרונות כירורגיים ואסתטיים

הזעת יתר

פתרונות כירורגיים ואסתטיים

הזעת יתר הינה הפרשת זיעה מוגזמת מעבר לצרכים הפיזיולוגיים של הגוף עד למצב של רטיבות באופן שמפריע לשגרת חיים תקינה. במרכז הכירורגי שלנו אנו מטפלים בבעיה בשיטות ניתוחיות ואסתטיות בהתאמה אישית לכל מטופל.

גברים, נשים, ילדים, בני נוער ומבוגרים סובלים מהזעת יתר. למעשה, מחקרים מצביעים על כך ש 2-3% מכלל האוכלוסייה בעולם סובלת מתופעה של הזעת יתר, כאשר לנשים יש נטייה גדולה יותר מאשר לגברים. בעולם הרפואה, מקובל לתאר את התופעה של הזעת יתר באמצעות מונח Hyperhidrose – שפירושו הרבה מים. מדובר על הפרשה מוגזמת מעבר לצרכים הפיזיולוגיים של הגוף עד למצב של רטיבות באופן שמפריע לשגרת חיים תקינה. עם התפתחות הרפואה, העמקת הידע בנושא והעלייה ברמת החיים, קיימים כיום מגוון פתרונות ניתוחיים ולא ניתוחיים לבעיה, המאפשרים להתמודד בהצלחה עם הזעת יתר ולהתאים למטופל או למטופלת את השיטה המתאימה לו באופן ספציפי.

פתרון כירורגי ניתוחי להזעת יתר בידיים

סימפטקטומיה

פתרון כירורגי ניתוחי לפתרון הזעת יתר בידיים. במהלך הניתוח מטפל הרופא המנתח בעצב שאחראי להזעה המוגברת בכפות הידיים. הניתוח מתמקד באיזור בבית השחי ובסביבות החזה, שם מבוצעים חתכים קטנים המאפשרים להחדיר סיב אופטי עם מצלמה וכלי ניתוח זעירים. הניתוח פשוט יחסית ואינו דורש זמן החלמה.

בוטוליניום טוקסין לטיפול בהזע יתר

הזרקת בוטוקס

את הבוטוקס, או הבוטוליניום טוקסין אנחנו מכירים מתחום הטיפולים הקוסמטיים/אסתטיים, אך מחקרים שנערכו בסוף שנות ה 90 גילו כי החומר הזה יודע לעשות הרבה יותר מאשר העלמת קמטים בפנים. בהזרקה ישירות לעור, במקומות ממוקדים, הוא מסוגל למנוע הזעה  ומאז הוא משמש לטיפול בהזעת יתר, ללא צורך בניתוח, הרדמה, או באשפוז. עד כמה הוא יעיל ?  הקליקו על מידעה נוסף

טיפול בהזעת יתר בבית השחי - מירה דריי

MIRA DRY

הטיפול במכשיר MIRA DRY מתמקד לרוב בטיפול בבית השחי ומפחית את הזעת היתר באופן משמעותי.  מדובר בטיפול שאינו פולשני ולא נדרשת פעולת הרדמה וטשטוש. המכשיר מחממם את בלוטות הזיעה באמצעות גלי קול ומשבית אותן לחלוטין. ברוב המקרים כבר אחרי טיפול אחד מרגישים המטופלים את השינוי ואין כל בעיה לחזור על הטיפול פעם נוספת לחיזוק. עד כמה יעיל מכשיר הMIRA DRY ? הקליקו למידע נוסף

הזעת יתר - מתמודדים בקלות

אנחנו יודעים כי 3% מאוכלוסיית העולם סובלת ממצב של הזעת יתר. כמובן שהנושא מעסיק בעיקר את האוכלוסייה במדינות המפותחות, שם גם פותחו הטיפולים בבעיית ההזעה.

אז איך יודעים שמדובר בהזעת יתר ולא בהזעה רגילה? פשוט מאוד. הזעת יתר מוגדרת כמצב בו מנגנון ההזעה של הגוף נכנס לפעולה גם כשאין בו צורך והזיעה המוגברת הופכת למטרד ומפריעה לניהול חיים תקינים. ניתן לחלק את תופעת זזעת היתר ל 3 דרגות חומרה

  •  קלה – הזעה מוגברת של הגוף, קצת מעבר לצרכים שאינה מפריעה לתפקוד היומיומי.
  •  בינונית – הזעה מוגברת, פגיעה בשגרת החיים בעיקר בשל בעית ריח ורטיבות. ייתכנו מצבים של בעיות חברתיות בשל ריחות
  •  גבוהה – הזעה מוגזמת המתבטאת בחלקי גוף רטובים, ריח חריף והימנעות האדם מאינטראקציות חברתיות
  •  

טיפול בהזעת יתר במרכז לנדאו לכירורגיה מתקדמת

במרכז לנדאו לכירורגיה, אנו מתמקדים במספר שיטות, כירורגיות ולא כירורגיות, לטיפול בבעיית הזעת היתר, כל הטיפולים במרכז מותאמים באופן אישי למטופל בהתאם לבעיה ממנה הוא סובל.

ניתוח סימפטקטומיה

 ניתוח יעיל וותיק למניעת הזעת יתר בכפות הידיים. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ובמהלכו מנתקים את העצב הסמפטטי בתוך החזה. בעשור האחרון בגלל השיפור הטכנולוגי ופריצת הטכניקה הלפרוסקופית הניתוח נעשה בחתך קטן של 0.5 עד 1 ס"מ. ניתוק העצב מביא להפסקת ההזעה בכפות הידיים ביותר מ- 95% מהמקרים. שביעות הרצון מהניתוח מאד גדולה. אחרי הניתוח יכול להופיע תופעה הנקראת "הזעה מפצה" . זוהי תופעה במהלכה מופיעה הזעה במקומות אחרים בגוף עקב הפסקת ההזעה בכפות הידיים כתוצאה מהניתוח. הסיבה לתופעה אינה ברורה עדיין אך היא קיימת אצל 30% מהמנותחים. למרות זאת, רוב המנותחים מצביעים על שביעות רצון ומעדיפים את ההזעה המפצה במקום ההזעה בכפות הידיים שעלולה לפגוע באופן אנוש על התנהלות יומיומית תקינה.

סימפטקטומיה עם סיכות

בשיטה הזאת, במקום לחתוך את העצב הסמפטטי כמו בניתוח הרגיל מהדקים עליו סיכות "ומשביתים" את פעולתו. יעילות השיטה זה לניתוח סימפטקטומיה רגיל, אך היתרון שלו בכך, שהתהליך הפיך. אם מופיעה הזעה מפצה באון כזה שמפריע למנותח, ניתן להפוך את התהליך ובניתוח נוסף להוציא את הסיכות.

שאיבת בלוטות הזיעה – ללא כאב בבית השחי

ניתוח ידוע כבר למעלה מ- 15 שנה שתפס תאוצה בשנים האחרונות. בניתוח שמבוצע בהרדמה כללית או מקומית מחדירים דרך נקבים זעירים בבית השחי ובזרוע העליונה מכשור מיוחד שבאמצעותו מגרדים ושואבים את אזור בלוטות הזעה. שיעור ההצלחה בניתוח הוא כ-80%, תוצאה יפה המהווה פתרון לכל מי שמחפש איך להזיע פחות.

הזרקת בוטוליניום טוקסין / בוטוקס

השימוש ברעלן שנקרא בוטוליניום טוקסין קיים עוד משנות ה 70, אז טיפלו באמצעותו בפזילות ובבעיות אורטופדיות.הוא תפס תאוצה בסוף שנות ה 90 שנמצא מתאים לשימושים שונים כמו טיפולים אסתטיים ומילוי קמטים וגם כטיפול יעיל בהזעת יתר. הזרקת החומר לאזור המזיע נותנת תוצאה מצוינת בדמות הפסקת ההזעה לתקופה של 6-12 חודשים. לאחר פרק הזמן הנ"ל ההזעה חוזרת ואז ניתן לטפל שוב. ההזרקה הנה פעולה שנעשית במרפאה וכרוכה באי נוחות קלה ולעיתים בכאב קל אך בהחלט נסבל. זמן קצר (דקות) לאחר הטיפול אין יותר תחושת כאב ותוך מספר ימים אין יותר הזעה באזור המוזרק.

 

טיפול במכשיר הMIRA DRY

מכשיר המירה דריי, הינו מכשיר הפועל על גלי קול ומחמם את בלוטות הזיעה בבית השחי ובכך מנטרל לחלוטין את בעיית ההזעה. מדובר בטיפול חיצוני, ללא התערבות כירורגית וללא זמן החלמה אך הוא יעיל להפחתת ההזעה בבית השחי בלבד. רוב המטופלים מפסיקים להזיע כבר אחרי טיפול אחד, אבל אין חשש לעבור טיפול נוסף לחיזוק.

הברזל 11 בית הרופאים - תל אביב